ŠKOLENÍ 1975 - 1995 probíhala ve dvou vlnách.

     

První byla tak asi do roku 1985, kdy jsme školili cvičitelské čtyřky pro Armabeton a posléze OV ČSTV Praha 4. Na školení a doškolení přijížděli "staří mazáci" a naučit je vlnovku a základní oblouk tlakem do vnitřních hran bylo mnohdy nad lidské síly. Školili jsme cvičitele 4. a 3. třídy, lektorovali na 2. a 1.třídě a snažili se dostat kvalitu školení nahoru.  Druhá etapa byla cca do roku 1995, kdy se přecházelo na nové kvalifikace IL, C, UL a na školení a doškolení začali přijíždět "hodně mazáci". Tahle etapa byla pověstná "báječnými večírky" ( jak Piman otočil auto, Jára zachránil dvě dívky v Moravě, přejel si boty...atd.), ale taky tím že ze 40ti lidí uspělo jen 5 a výsledky měl odvahu přečíst jen Picman. Naštěstí jsme už od roku 1975 začali používat video, které tehdy sloužilo spíš k tomu, aby většina hned na začátku zjistila, že jedou úplně něco jiného...A tehdy jsme také převzali Maršounovo "...jinak se na to postav a jinak zatáčej...", jenže ono to na těch starejch dlouhejch prknech fakt moc nešlo... Bohužel, z těchhle akcí fotodokumentace není - takže vše je jen v historkách a třídnicích..:)))...

 

 ŠKOLENÍ 1996 - .... už měla jiný charakter,protože na ně začali přijíždět mladí lidé, kterým bylo jasné, že pro získání kvalifikace musí něco udělat = něco se naučit. Vedle nich však přijíždělo i dost těch "starých" - bývalých 1.-4., kteří byli bohužel přesvědčeni, že všechno umí a zkoušky budou pouze formalita - a to bylo překvápko!  Přemlouvat je, aby se snažili byla otrava, jejich výsledky podle toho vypadaly a dělali jen zbytečný dusno. Jenže postupem času nabývali mladý navrch, na doškolení začala přijíždět už ta nová generace a tak dinosaurů je jen málo, video jim svěsí uši a jejich mladší kolegové jim to klidně  řeknou i ve družstvu. Velkým zlomem pak bylo školení 2003/4, kdy poprvé byly učební texty i zkouškové otázky na webu, nováčci psali předem seminární práci z teorie zatáčení a vstupní test, takže všichni přijeli dokonale připravení a naučení, takže přednášky mohly přejít na formu doplnění + cílené konzultace.

 

 

ROKY 1996-2002

 

 

Zkušební komise:

 

David Kučera

 

    Petr Gromwaldt

 

      Ondra Rybníček

 

(moravskej chachar, lektor a doktor, kterej k nám už přes 10 let jezdí školit, aby jsme měli s rodnou moravou stálej "frojnšaft"..:-)....)

 

 

 

 

 

 

Davy jde

 

najet demonstraci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základní oblouk

 

       "s nadlehčením"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Davy piluje  předozadní pohyb pánve

 

 

 

a

 

 

Valentýno koncertuje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podvečerní basket

 

Pavla a Tom

 

 

 

 

Gróňa už mezitím slaví

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ráďa Foit

 

       Ryba

 

          a  Pavel Ševčík

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak Valentýno musel dojet

 

             odpřednášet a odzkoušet

 

do Prahy

a

 přijel rovnou na večírek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Večerní šampíčko ve sprše

 

 

který Jára bohužel prospal...(((..

 

 

jo,jo..

 

 

naučit na to jsem dobrej

 

ale vzbudit mě

 

to ne

 

nevděk světem vládne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No a od roku 2003/4 už to máte ve

 

fotogalerii v  samostatnejch akcích