Oficiální stránka  *... lyžařského KLUBU *... lyžařské ŠKOLY

*... ŠKOLÍCÍHO ZAŘÍZENÍ akreditovaného pro amatérské i profesionální kvalifikace


 

Lyžařští pedagogové i sportovně rekreační lyžaři řeší věčnou otázku,

 ....které lyže si koupit, aby splňovaly jejich velmi široké nároky....

 

Lyžařský pedagog

*...ráno uhání s klienty po perfektně upravené a volné sjezdovce, nebo v čerstvém ještě neprojetém prašanu, *...poté se věnuje osobní technice klientů a učí  carvingové oblouky + přívratné či modifikované oblouky do volného terénu, *...domů se často vrací již na firnu a v boulích,*... učí začátečníky i doškoluje své kolegy,  *...jezdí s klienty krátké, střední i dlouhé oblouky, rychle i pomalu....

...a přitom nemá za zády nosiče, který by mu jako na golfu podával různé lyže

 vhodné pro aktuální podmínky :-))...

Každý rok si klademe otázku, kde najít vhodnou univerzální lyži a co od ní můžeme očekávat. Chceme :

*... aby dobře vedla ve vyšších rychlostech, ale pohodlně točila i v pomalých přívratných obloucích,

*... aby dokázala čistě vykrojit carvingový oblouk, ale současně byla ochotná se smeknout v obloucích s

      přibržděním,

*... aby se dobře zakrojila na tvrdé pistě, ale netrápila nás v měkkém sněhu...atd.

Chceme od ní perfektní vedení na tvrdé pistě jako závodníci a současně pohodlí při výuce a pohybu ve volném terénu. Hodně protichůdných požadavků, které i dnes dokáží splnit jen výjimečné lyže, jenže kde je najít, když hodnocení časopisů i informace mnohých prodavačů jsou pod stálou a oprávněnou kritikou....  

 

Takovéto lyže většinou najdeme

  • u výrobců a značek, které úzce spolupracují s lyžařskými pedagogy a školícími zařízeními, poskytují jim podmínky k testování lyží na školeních i dalších akcích a dávají tak  lyžařským pedagogům dobré podmínky posoudit jejich vlastnosti a vhodnost jak pro ně, tak pro  klienty

  • ve specializovaných  prodejnách, které jsou  vedeny kvalifikovanými lyžařskými pedagogy, respektive prodavači v nich jsou jimi pravidelně školeni.

V této sekci najdete výrobce a značky, za které se v tomto směru můžeme postavit a najdete zde i podrobně popsané vhodné typy lyží, které naši lektoři i další lyžařští pedagogové testovali a mohou je doporučit "s váhou"

*..specializovaného lyžařského klubu  *..lyžařské školy

a především

*..akreditovaného školícího zařízení pro amatérské i profesionální pedagogy,

jehož výukový projekt, učební texty, metodické dopisy i další obecné informace najdete na těchto stránkách a kde se k našemu hodnocení i vašim zkušenostem můžete veřejně vyjádřit v otevřené ON-LINE diskusi.

 

V sekci KLUBOVÁ CENTRA potom najdete značkové a specializované prodejny, kde můžeme garantovat vysokou odbornost a servis při prodeji, daný jmény tradičními lyžařskými jmény Josef Masopust, Martin a Dan Rubín, Jiří Saidl...atd.

 

Na stránkách jednotlivých AKCÍ  potom najdete odkaz na firemní stránky, kde najdete partnerské prodejny, ve kterých si můžete jejich lyže koupit.